Millet İttifakı'nda 8 Mart 'Kadınlar Günü' Krizi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Meral Akşener ve Pervin Buldan'a 8 Mart mesajı göndermesinin ardından Millet İttifakı'nda kriz patladı.

Millet İttifakı'nda 8 Mart 'Kadınlar Günü' Krizi!

Tamer Cebeci / ankarahavadis.com.tr

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Meral Akşener ve Pervin Buldan'a 8 Mart mesajı göndermesinin ardından Millet İttifakı'nda kriz patladı. 

CHP İYİ Parti ve "gizli ortak" HDP'nin oylarıyla başkan seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın Pervin Buldan'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım." mesajını paylaştı. 

Ekrem İmamoğlu'nun mesajına İYİ Parti İstanbul İl Sekreteri Yücel Coşkun "Sayın Genelbaşkanımızın ve partimizin ismini, hiçbir koşulda bir arada olamayacağımız kişi ve yapılarla birlikte geçirilmesini şiddetle reddediyoruz." dedi.

İYİ Parti Güngören İlçe Başkanı  Pelin Sellittepe Turan "Olmadı Sayın Başkan... Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener ve partimizin adını, hiçbir şekilde ve koşulda yanyana olamayacağımız kişi ve yapılarla aynı cümlede kullanmanızı şiddetle kınıyor, biran önce düzeltilmesini istiyoruz." dedi

İYİ Parti Üsküdar İlçe Başkanı Hasan Ofluoğlu "Sayın Başkan, Genel Başkanımızı bu kişilerle aynı cümlede kullanmanıza asla ne teamülümüz vardır,ne de kabullenmemiz mümkün değildir. Lütfen twitinizi düzeltin." dedi.

İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Sezgin Öztürk "Genel Başkanımızın ismini kullanacağınız bir paylaşım yapacaksanız şayet: Bu kutsal topraklar için şehadet şerbetini içmiş Aybüke Yalçın’ı, Gülşah Güler’i, Esma Çevik’i ekleyin paylaşımınıza. Teröristleri değil. Törere de destekçisine de lanet olsun!" dedi.

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel "Beyefendi bu paylaşımınız biz İYİ Partilileri ziyadesi ile rahatsız etmiş. Sizin ile ilgili İktidarın iddialarının doğru olduğu hususunda endişelerimizi güçlendirmiştir. Lütfen maksadınızı aştığınız bu paylaşımı kaldırın ve İYİ Partililerden özür dileyin." dedi.
İYİ Parti Beşiktaş İlçe Başkanı Tuncay Buruşuk " Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener‘i “itibarsızlaştırmak” için hamle yapıyorsunuz! Anladık, Duyar kasıp, fitne ateşi yakarak ısınmayı murad ediyor olabilirsiniz! Lakin, o ateş sizi yakar!" dedi.

Yücel Coşkun'un mesajı "Millet İttifakı'nda kriz" olarak yorumlandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP, İYİ Parti ve gizli ortak HDP'nin oylarıyla seçilmişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise daha önce Selahattin Demirtaş ile "kahvaltı" sözleşmesi yapmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 01:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204