Milliyetçi Cephe İttifakı mı Geliyor? Türkiye'yi Sarsacak Bomba İddia

Milliyetçi Cephe iddiası kulislere bomba gibi düştü.

Milliyetçi Cephe İttifakı mı Geliyor? Türkiye'yi Sarsacak Bomba İddia

Bir Halk TV programında Milliyetçi Cephe iddiası ortaya atıldı. 

Milliyetçi Cephe iddiası sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Halk TV'de Emin Çapa ve Kadri Gürsel'in sunduğu, Murat Yetkin ve İbrahim Uslu'nun konuk olduğu Sözüm Var programında Milliyetçi Cephe planlandığı iddiası ortaya atıldı.

ANAR Eski Genel Müdürü İbrahim Uslu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Meral Akşener'e yaptığı "evine dön" çağrısını bir Milliyetçi Cephe çağrısı olarak yorumladı.

MİLLİYETÇİ CEPHE: MHP, BBP ve İYİ PARTİ

ANAR Eski Genel Müdürü İbrahim Uslu, Milliyetçi Cephe iddiasıyla MHP'nin; İYİ Parti, BBP ve AKP'deki milliyetçiler ile bir cephe oluşturmak istediğini iddia etti.

Uslu'nun Milliyetçi Cephe iddiaları hızla sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi.

Uslu Milliyetçi Cephe iddiasını BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin doğru yorumlamasıyla desteklemeye çalıştı. Destici, "Biz ülkücüler eğer bir araya gelecek olursak yüzde 40'lara ulaşabilecek bir tabana ulaşmamız mümkün." demişti.

MİLLİYETÇİ CEPHEDE AK PARTİLİ MİLLİYETÇİLER DE VAR 

Milliyetçi Cephe iddialarını MHP'nin AİHM Selahattin Demirtaş kararı uygulanırsa buna katılmayacağına ve ekonomik krizin maliyetini üstlenmek istememesine dayandıran Uslu, Bahçeli'nin Cumhur İttifakı'ndan ayrılıp MHP, İYİ Parti, BBP ve belki sağdaki bir iki partinin katılımıyla çok geniş bir ittifak oluşturmaya çalıştığını öne sürdü. AK Partili mililyetçilerin de bu cephe için gözetildiğini söyledi.

Cumhur ittifakı kulisçileri ise Uslu'nun iddialarını palavra olarak yorumladı, Millet İttifakının fitne çalışması olarak değerlendirdiler.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204