O İddialara Yanıt: Kabinede Yeni Değişiklikler Olacak mı?

Abdulkadir Selvi, kaleme aldığı köşe yazısında 'kabinede yeni değişiklikler olacağı' iddialarına değindi.

O İddialara Yanıt: Kabinede Yeni Değişiklikler Olacak mı?

Salıyı çarşambaya bağlayan gece yarısı Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ayrılmış, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin atanmıştı. Ticaret Bakanlığı'nda ise Ruhsar Pekcan'dan boşalan göreve Mehmet Muş atanmıştı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, kabine revizyonunu kaleme aldığı köşe yazısında, yeni değişiklikler olacağı iddiasını ve bakanlara görevlerinin nasıl bildirildiğini açıkladı.

Üç bakana yeni görevlerini bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arayarak önceden bildirdiğini söyleyen Abdulkadir Selvi, "Yeni bakanlar, 'Önceden haberimiz vardı' dediler. Erdoğan 13 Nisan tarihinde yapılan kabine toplantısında, bakanlara değişiklik olacağı yönünde mesaj vermiş. Ayrıca hafta başında yapılan AK Parti MYK toplantısında da, 'Vatandaşların beklentisi doğrultusunda kabine değişikliğini gerçekleştireceğiz' demiş." ifadelerini kullandı.

'Kabinede başka değişiklik olacak' iddialarına da değinen Selvi, "Mini revizyon nedeniyle kulislerde 'ikinci bir değişim olur mu' sorusunun yanıtı aranıyordu. Erdoğan, grup toplantısındaki konuşmasında bu tartışmaya son noktayı koydu. AK Parti’de gerekli değişiklikleri yaptıklarını, kabine değişikliğini gerçekleştirdiklerini belirttikten sonra, 'Artık, genel merkezimizle, meclis grubumuzla, kabinemizle, beldesinden iline kadar tüm teşkilatlarımızla 2023’e odaklanmamız gereken bir döneme girdik' dedi. Böylece AK Parti’de değişim sürecinin tamamlandığını ifade etti. 2023 hedefini gösterdi. Kabine değişikliği AK Parti milletvekilleri arasında çok büyük bir gündem maddesi olmadı." şeklinde yazısını sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER