Önder Aksakal, Bilecik İl Teşkilatının Açılış Töreninde Konuştu

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Bilecik İl Teşkilatının açılış törenine katıldı.

Önder Aksakal, Bilecik İl Teşkilatının Açılış Töreninde Konuştu

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal 11 Kasım 2020 tarihinde saat gerçekleştirilen DSP Bilecik İl Teşkilatının açılış töreninde konuştu.

Gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Aksakal,  şunları söyledi;

“Bugünkü AK Parti iktidarına devleti biz devrettik. 2002 yılında ekonomisi düzlüğe çıkarılmış, bütün komşularıyla barış içerisinde yaşayan, dünyada itibarı yüksek bir Türkiye teslim etmiştik. Ama bugünkü manzaraya bakın, 19 yıl öncesini bu millet mumla arıyor.” ifadelerini kullandı.

Aksakal’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Bugün, “o günkü ekonomik kriz AK Parti’nin gelmesine sebep oldu” diyenler asıl gerçeği gözlerden kaçırıyorlar. Gerçek şudur ki; emperyalizmin güdümünden çıkan bir Türkiye, başta ABD olmak üzere AB ülkelerini de tedirgin etmişti. Ekonomik sistemi alt üst etmek için türlü entrikaları uygulamaya koydular ve başardılar. Bunun adı da kriz oldu, bunun adı “yazar kasa fırlatıldı” oldu. Halâ daha aynı teraneyi devam ettiriyorlar.

Ama bugünkü manzaraya bakın, 19 yıl öncesini bu millet mumla arıyor. O gün bir asgari ücretle 8 tane çeyrek altın alabiliyorduk, bugün 2,5 taneyi zor alıyoruz! O gün dolar 1,64 liraydı, bugün 8,5 lira! O gün ev tüpünü 24 liraya alıyorduk, bugün 124 lira! Bu liste çok uzar. Zamanınızı almak istemem.

Fakat o tarihte iktidarı dizayn eden uluslararası güçler, bildiğiniz gibi ana muhalefeti de dizayn etmiş, sadece iki partinin mecliste yer almasını sağlayarak memleketin kaderini bunlara havale etmişti.

İttifaklar diyorlar, ortalıkta ittifak-mittifak bir şey kalmamış ki.. Ak parti’ yi bölmüşler, CHP’yi bölmüşler, MHP’yi bölmüşler, HDP’  yi bölmüşler, Bölmüşler de bölmüşler. Ortalık darma duman.

Kendi başını bağlayamayan gelin başı bağlarmış, Amerika’da TRUMP’ mı kazanacak BIDEN  ’mı diye bahis oynayanlar, Biden kazanınca sıraya girdiler şimdi. Bazıları da, daha sonuçlar kesinleşmeden tebrik yarışına soyundu.”

DSP Genel Başkanı Bilecik İl Başkanlığı binasının açılışını yaptıktan sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnafların sorunlarını dinleyen Aksakal, özellikle pandemi sebebiyle halkın alışveriş sisteminden uzaklaştığı, ekonomideki olumsuz gelişmelerin de etkisiyle eski dönemlerdeki alışveriş aktivitesinin olmadığı eleştirilerini dinledi.

Bilecik’te Şeyh Edebâli Türbesini de ziyaret eden Aksakal daha sonra Bilecik Valisi Bilal Şentürk ve Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’i makamlarında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.

Aksakal ertesi gün Söğüt İlçesine geçerek Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret ederek ilçe esnaflarının sorunlarını dinledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204