Umut Partisi'nden Çanakkale Zaferi Mesajı

EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir Bozkurt, 18 Mart Çanakkale Zaferi yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Umut Partisi'nden Çanakkale Zaferi Mesajı

Türkiye'de sayıları 6 milyona yaklaşan Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) 15 Mayıs 2020'de kurduğu Umut Partisi'nin Genel Başkanı Abdülkadir Bozkurt, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında mesaj yayımladı.

Bozkurt mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Millet olarak tarih boyunca bağımsızlığımızdan hiç bir zaman ödün vermemiş ve bunu bir yaşam tarzı olarak belirlemiş bir neslin evlatlarıyız.

Çanakkale zaferi ölümü göze alarak kanının son damlasına  kadar topraklarımızı düşmana teslim etmemek için mücadele eden ecdadımızın kahramanlık destanıdır. 

'Çanakkale Geçilmez' sözünü tarihe altın harflerle yazdıran ecdadımız tarihin akışını değiştirmiştir. İnsan üstü bir mücadele ile kazanılan zaferler milletimizin bağımsızlığını, vatanını ve bayrağını korumak için neler yapabileceğini tüm dünyaya çok net göstermiştir.

Bugün huzur ve güven içerisinde yaşadığımız topraklarımızın nasıl kazanıldığı hatırlarımızdan asla çıkarılmamalı ve gelecek nesillere bu anlatılmalıdır.

Şehitlerimizi Anma Günü  ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106'ncı yıl dönümü münasebetiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şanlı bayrağımızın özgürce dalgalanması için canlarını düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi, rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204