Vatan Partisi Hollanda Meclisini Uyardı: AİHM Kararına Uyun!

Ermeni soykırımı yalanının Hollanda Temsilciler Meclisi aracılığıyla gündeme taşınmasına Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı tepki gösterdi.

Vatan Partisi Hollanda Meclisini Uyardı: AİHM Kararına Uyun!

Ermeni soykırımı yalanının Hollanda Temsilciler Meclisi aracılığıyla gündeme taşınmasına Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı tepki gösterdi.

Vatan Partisi Ankara’da Hollanda Büyükelçiliği önünde, bir basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz Pençe-Kartal-2 operasyonunda şehit düşen Mehmetçiklerimizi ve Gara'da PKK tarafından katledilen 13 vatandaşı anarak başladı.

Tokgöz "Emperyalizme ve onun aparatlarına karşı verdiğimiz vatan savaşında özellikle PKK terör örgütüne büyük darbeler vurulmuştur. Artık yok olma noktasına gelen PKK terör örgütü, böyle canice yöntemlere başvurarak kurtulamayacaktır. Ağababaları Amerika dünyada kaybetmektedir. Bu süreçte PKK terörü tamamen temizlenecektir. Türk Milleti sonuna kadar Mehmetçiğin arkasındadır." dedi.

Sözlerine bir uyarı ile devam eden Tokgöz "Bu noktada önemli bir uyarı yapıyoruz. PKK’nın kökten temizlenmesinin yolu yasal uzantısı olan HDP’yi kapatmaktan geçmektedir. Yasal uzantı diyoruz fakat HDP asla yasal değildir. Çünkü HDP eşittir PKK’dır. Diyarbakır annelerinin mücadelesi bunu bir kez daha kanıtlamıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, milletin meclisinde vatandaşlarımızı şehit edenlerin yeri yoktur. HDP derhal kapatılmalıdır." ifadelerini kullandı.

AİHM’İN 'SOYKIRIM YOKTUR' KARARI

Doğu Perinçek ve Talat Paşa Komitesi'nin AHİM mücadelesini hatırlatan Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Tokgöz Bilindiği üzere, "Bu mücadeleler sonucunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi 3 ayrı kararla “soykırım yoktur” diyerek bu konuya son noktayı koymuştur.

Birinci karar: AİHM 2. Dairesinin “Perinçek-İsviçre Davası” diye anılan yargılamadaki 17 Aralık 2013 günlü kararıdır.

İkinci karar: AİHM Büyük Dairesinin “Perinçek-İsviçre Davası”nda aldığı 15 Ekim 2015 günlü karardır.

Üçüncü karar: AİHM’nin Ali Mercan, Ethem Kayalı, Hasan Kemahlı ile İsviçre Devleti arasındaki davada aldığı 28 Kasım 2017 tarihli karardır." dedi.

JOE BİDEN’IN PLANLARINA ALET OLMAYIN!

Tokgöz sözlerini şöyle sürdü.

"Bu kapı gibi mahkeme kararları rağmen özellikle bazı Avrupa ülkelerinde provokasyon çabalarına şahit olmaktayız. Bu provokasyonların son örneği Hollanda Temsilciler Meclisi’nde yaşanmaktadır. Bundan 2 yıl önce yine sözde Ermeni soykırımını tanıma önergesi Hollanda Meclisi’nde görüşülmüş ve reddedilmişti. 2 yıl önce reddedilen önergenin bugün yeniden gündeme getirilmesi şüphesiz ki Joe Biden’in Türkiye’yi kuşatma girişiminin bir parçasıdır. Nitekim konuyu Hollanda Meclisi gündemine getiren küçük Hristiyan Partisi CU’nun ABD ile sıkı ilişkiler içerisinde olduğu bilinmektedir.

Hollanda’nın Türkiye Büyükelçiliği önünden Hollanda Temsilciler Meclisi’ne sesleniyor ve onları uyarıyoruz: AİHM kararlarına uyun, Biden planlarına alet olmayın.

'ABD CEPHESİ YENİLİYOR, ASYA VE TÜRKİYE YÜKSELİYOR'

Dünyada yenilgiye uğrayan ABD cephesi, Joe Biden’le birlikte yeniden dünya diktatörlüğü hayalleri kurmaktadır. Ancak bu hayaller nafiledir. Özellikle Asya’nın yükselişiyle gelişen yeni dünya düzeni ABD’ye ve stratejik ortaklarına karşı kazanılan zaferlerle inşa edilmektedir. Artık bu noktadan geri dönüş mümkün değildir. Bu yeni kurulan dünyada Türkiye’nin konumu çok kritik ve öncüdür. Ermeni soykırımı yalanlarıyla Türkiye’nin bağımsızlığına ve öncü konumuna saldırma girişimleri tutmayacaktır. Ermeni soykırımı yalanı tarihsel gerçeklere aykırı olduğu gibi hukuken de mahkûm edilmiş bir safsatadan ibarettir. Hollanda ve tüm Avrupa ülkeleri AİHM kararlarına uymakla yükümlüdür. Bu konudaki hukuk dışı ve Türkiye karşıtı tüm girişimler, dün Lozan’da, Berlin’de, Strazburg’da olduğu gibi karşısında Vatan Partisi’ni ve Türk Milleti’ni bulacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204