Vatan Partisi'nden Güneydoğu Çıkarması!

Vatan Partisi, Güneydoğu illerinde toplu açılış ve üye katılım törenleri düzenledi. Açılışların ardından Diyarbakır'a geçen parti heyeti evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti.

Vatan Partisi'nden Güneydoğu Çıkarması!

Vatan Partisi Ekim ayında başlattığı örgütlenme kampanyası kapsamında 12’si Doğu ve Güneydoğu illerinde olmak üzere 20 yeni teşkilat kurdu. 778’i Doğu ve Güneydoğu illerinde olmak üzere 2032 yeni üye yaptı.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı’nın başkanlığındaki parti heyeti yeni kurulan Şırnak ve Silopi teşkilatlarının bina açılış törenine katıldı. Toplu açılışların ardından Diyarbakır’a geçen parti heyeti Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı’nın başkanlık ettiği heyette; Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Arif Doğan, Vatan Partisi MYK Üyesi Bayram Yurtçiçek bulundu.

"BÖLMEYE ÇALIŞANLAR BÖLÜNDÜ"

Güneydoğu’da yapılan üye katılım töreni ve bina açılış programlarının ilki 9 Mart'ta Silopi’de gerçekleşti.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı ve beraberindeki parti heyeti Silopi İlçe Başkanlığı açılışına katıldı. Silopili yurttaşların coşkulu katılımıyla gerçekleşen açılışta Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Şırnak İl Başkanı İsmail Kabul ve Silopi İlçe Başkanı Mustafa Bayrak konuşma yaptı. Konuşmaların ardından ilçe binasına geçen parti heyeti üye olan Silopilere rozetlerlerini taktıktan sonra Aydınlık Gazetesi hediye etti.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı açılış konuşmasında ABD’nin, PKK’nın ve HDP’nin Türk milletini bölemediğine dikkat çekti. Bursalı “Türkiye’nin en güzel köşesindeyiz, çünkü Türkiye buradan birleşmeye başlıyor. Türkiye’yi Şırnaktan, Silopi’den bölmeye çalıştılar. Şimdi Türkiye Silopi’den birleşmeye başladı. Türk milletinin has parçası, Kürdümüzü bu milletten ayıramadılar. Çünkü bu millet bin yıldır kardeş. Cephelerde savaş vermiş, yan yana düşmüş, şehit olmuş. Çünkü bu millet “Türk de biziz Kürt de biziz hepimiz Türk milletiyiz” dedi. Bu millet böyle sıkı sıkıya kenetlendi. ABD’ye, PKK v e HDP’ye ilan ediyoruz. Bu milleti bölemediniz ve sizler bölündünüz parçalandınız.” dedi.

"HDP KAPATILACAK, ŞIRNAK VATAN PARTİSİ'NE KOŞACAK"

Silopi İlçe Başkanlığı binası açılışının ardından Vatan Partisi heyeti, Şırnak İl Başkanlığı binasının kurdelesini kesmek için buluştu.

Açılışa Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan, Genel Başkan Yardımcısı Arif Doğan, MYK Üyesi Bayram Yurtçiçek, Öncü Kadın Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Gürkan, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Gönül Güçlü Yurtçiçek, Şırnak İl Başkanı İsmail Kabul, Silopi İlçe Başkanı Mustafa Bayrak, Şırnak Merkez İlçe Başkanı Selman Cavlak, Kasrik Beldesi Eski Belediye Başkanı Bahattin Şanlı, kanaat önderi Sadık Düzgün, köy korucuları ve Şırnak halkı katıldı.

Yoğun katılım ile gerçekleşen açılışta Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı ve Vatan Partisi Şırnak İl Başkanı İsmail Kabul Şırnaklılara seslendi. 

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı konuşmasına PKK teröre karşı yürüyüş yapan Şırnak annelerini selamlayarak başladı. Şırnak’ta vatan, üretim ve insanlık kalesinin kurulduğuna dikkat çekti. Bursalı “ Şırnak’ta Vatan Partisi olarak bir vatan, üretim ve insanlık kalesi kuruyoruz.. Arkamızdaki bina dört duvarla kaplı tepesinde bir çatı olan sıradan bir bina değildir. Bu bina Şırnaklılarla birlikte yarınlarımızı geleceğimizi, vatan için üretim için seferber edeceğimiz merkezin karargahıdır. Bu kaleyi kurarken Şırnaklılarla kuruyoruz, sizlere güvenerek kuruyoruz. Daha geçen hafta işte Şırnak’ta sizlerin, vatanseverlerin, Şırnaklı analarımızın o binlerce insanı ellerinde Türk bayraklarıyla o gözlerindeki cesaretle nasıl yürüdüğünü gördünüz. PKK’nın üzerine HDP’nin üzerine. İşte Vatan Partisi bu kaleyi, o analarımızın gözündeki cesaretle kuruyor. Yine onların cesaretiyle kuruyoruz, göğsünü siper eden, dağa kaçırılan evladının canını kurtarmak isteyen, onlara kavuşmak isteyen analarımızın kararlılığıyla kuruyor.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 50’nin üzerinde yeni üyeye  parti rozetleri takıldı. Vatan Partisi saflarına katılanlara Aydınlık Gazetesi hediye edildi. Rozet töreninin ardından esnaf ziyareti yapan Vatan Partisi heyetine Şırnaklıların ilgisi yoğundu. 

"BU NÖBET ÇADIRINI ZAFERLERLE KALDIRACAĞIZ!"

Vatan Partisi Silopi İlçe Başkanlığı açılışı ve Vatan Partisi Şırnak İl Başkanlığı açılışının ardından Diyarbakır'a geçen parti heyeti, Diyarbakır'da Vatan ve Evlat Nöbeti tutan Diyarbakır Analarını ziyaret etti.

'Siz burada HDP'nin kepenklerini kapattınız. Sizin birliğiniz HDP'yi kapattı. Mecliste de kapatılacak, terör partisinin sonu gelecek.' ifadelerini kullanan Bursalı "Annelerimizin gözlerindeki kararlılık, yüreğindeki ateş, bütün Türkiye'nin kararlığı oldu. Buradaki birlik bütün dünyayı titretti. 556 gündür Diyarbakır analarının yüzüne bakmayanlar, Pervin Buldanlarla fidan dikmeye kalktılar. Gencecik fidanlarımızı dağa kaçıranların fidanları Türkiye'de yeşermeyecek. Son kardeşimiz gelene kadar buradayız. Buradan zaferlerle ayrılacağız. Tüm Türkiye'ye iyimserlik aşıladınız, moral aşıladınız, tarih yazdınız. İyi ki varsınız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204