Vatan Partisi'ne Çankaya'da Genç Başkan

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek'in katılımıyla düzenlediği Çankaya İlçe Kurultayında İlçe Başkanlığına Emre Can seçildi.

Vatan Partisi'ne Çankaya'da Genç Başkan

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek'in katılımıyla düzenlediği Çankaya İlçe Kurultayında İlçe Başkanlığına Emre Can seçildi.

Vatan Partisi Çankaya İlçe Başkanlığı, 12. Olağan İlçe Kurultayını Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek'in katılımıyla gerçekleştirdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, partisinin Çankaya kurultayında Fransa seçimleriyle ilgili konuştu. Vatan Partisi’nin en önemli özelliğinin kurultayları mücadele cephesinde yapmak olduğunu hatırlatan Perinçek, ‘Avrasyacı Le Pen’den tarafız.’ dedi. Perinçek, Macron’un Fransa’daki Amerikan tekellerinin temsilcisi olduğunu söyledi. Perinçek, Fransa seçimlerinde bütün dünyanın savaştığını, Le Pen’in zaferinin dengeleri mazlumlar lehine değiştireceğini ifade etti.

Doğu Perinçek, Türkiye gündemine dair de konuştu.

‘FRANSA SEÇİMLERİNDE BİZ DE VARIZ’

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek seslenişine Fransa seçimleriyle başladı. Fransa seçimlerinin Atlantik-Avrasya savaşının bir sahnesi olacağını bildiren Perinçek, “Yükselen uygarlık Avrasya bugün Fransa’da da gündemdedir. Fransa’daki seçimleri biz kendi seçimlerimiz gibi görüyoruz.” cümlelerini kullandı. Doğu Perinçek şunları söyledi:

“Vatan Partisi olarak en önemli özelliğimiz kurultayları mücadele cephesinde yapmaktır. Bugün Fransa cephesindeyiz. O seçimlerde biz de varız. Çünkü Fransa’da çürüyen Atlantik sistemiyle Avrasya savaşıyor. Fransa’da bütün dünya savaşıyor. Macaristan, Sırbistan, Kazakistan, Pakistan, Afganistan, Suriye vs. buralarda da bütün dünya vardı. Rusya’nın NATO kışkırtmalarını püskürten harekâtında yine herkes var.”

‘MACRON TÜRKİYE VE ASYA-AFRİKA DÜŞMANI’

Doğu Perinçek Le Pen’in programına dikkat çekti. Filistin konusundaki tavrına işaret etti. Şöyle devam etti:

“Fransa’da Avrasyacı Marine Le Pen NATO’dan çıkacağını ilan etti. ‘Kırımı Rus toprağı olarak göreceğiz’ dedi. ‘Filistin’i tanıyacağız’ dedi. Öyleyse biz o cephedeyiz. Marine Le Pen’den tarafız. Fransa’da on binlerce Afrika kökenli, Arap ve Türk vatandaş olarak var. O nedenle de biz orada varız. Türkiye düşmanı Macron yenildiği zaman ABD yenilecek. Le Pen kazandığı zaman bütün dünya dengeleri mazlumlar yararına değişecek. Macron, Fransa’nın tepesindeki büyük tekellerin temsilcisi, Amerika’nın adamı. Vatan Partisi Macron’a karşı Asya’nın yanındadır.”

VATAN PARTİSİ LEN PEN İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Doğu Perinçek partisine Fransa seçimleri için Türkiye ve dünya çapında görev verdiğini, seçimi seyretmeyeceklerini aktardı. Sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatan Partisi olarak bu seçimi seyretmiyoruz. Dün akşam İran Büyük Elçisi ile iftardaydık. Onunla da bu konuyu konuştuk. Fransa örgütümüzü harekete geçirdik. Cezayir, Tunus, Fas, Filistin gibi yerlerdeki dostlarımızla iletişime geçtik. Parti örgütüne de görev veriyorum. Fransa’daki akrabalarımızı, tanıdıklarımızı arayalım. Onları Le Pen’e oy vermeye, oy verdirmeye davet edelim. Örneğin bugün Lyon’da parti örgütümüz bir kahvede bu gündemle toplanıyor. Sırbistan ve Macaristan’da olduğu gibi Atlantik sitemini seçim sandığına gömmek için harekete geçiyoruz.

ÜMİT ÖZDAĞ’I UYARIYORUM: SIĞINMACI DÜŞMANLIĞI ABD’NİN KAOS PLANININ PARÇASI

Doğu Perinçek, son günlerde ayyuka çıkan sığınmacı düşmanlığıyla ilgili de uyarılarda bulundu. CHP ve İyi Parti’nin rolünün altını çizen Perinçek, Ümit Özdağ’ı ser biçimde eleştirdi. Şöyle uyardı:

“ABD, Biden tayfasını; CHP, İyi Parti ve birtakım artıklarını Türkiye’nin üzerine sürüyor. İyi Parti zaten gladyo kraliçesinin partisi. Türkiye’ye kaos vaat ediyorlar. Çünkü ‘Hapishanedeki PKK ve FETÖ bağlantılıları çıkaracağız; tekrar askerin, polisin, yargının içine yerleştireceğiz.’ diyorlar. 24 bin tasfiye var. Dünyada böyle bir olay yok. Şimdi bunlar kalkmışlar, ‘Tekrar içine sokacağız’ diyorlar. Sokamaz. Hayaldir bu. Ne ordu, ne polis, ne Türk milleti buna müsaade etmez.”

‘TÜRK MİLLETİNİN KÜLTÜRÜNDE OLMAYAN TERBİYESİZLİK’

“Bunun bir ayağı da misafirlerimize, sığınmacılara yönelik çirkin hareketler. Türkiye’deki Suriyelilere, Afganlara, Pakistanlılara yönelik söylemler de kaos planın parçası. Bunun başında da Ümit Özdağ var. O da bu hareketiyle kimliğini açık ediyor. Ümit Özdağ’ı da buradan uyarıyorum. Yaptığı iş ABD’nin kaos planına hizmettir. Türk milletinin kültüründe olmayan terbiyesiz hareketleri kışkırtıyorlar. Onlara da müsaade etmeyiz. Onların cesaretini kıracağız. Onları pıstıracağız. Ortalıkta dolaşamayacak.”

‘SORUNLARIN SİLAHLA ÇÖZÜLDÜĞÜ ÇAĞDAYIZ’

Doğu Perinçek, Türkiye’nin büyük bir kararın eşiğinde olduğunu vurguladı. Gladyoyu kanla silahla ezdiğini anımsattı. Şunları şöyledi:

“Türkiye hapishanelerinde NATO generalleri, FETÖ generalleri yatıyor. Türkiye’nin en büyük hakikati budur. Bunlar Amerikan askerleridir. PKK’nın hempalarıdır. Türkiye hiçbir ülkenin başaramadığını başardı. Vatan Partisi’nin kararlı duruşu ve Türk ordusuna görevini hatırlatmasıyla onları silahla ezdi. Türkiye’de darbeler, tertipler, provokasyonlar hepsi gladyonun işiydi. Onları ezdik ve Türkiye özgürleşti. Tabi bu hikâye Silivri duvarını yıkmamızla başladı. Türkiye’nin yeniden Kemalist devrim rotasına girmesinin koşulları oluştu. Sınır ötesi operasyonlarla ABD’yle savaşıyoruz. PKK’yla savaş, ABD’yle savaştır. FETÖ’yle savaş, ABD’yle savaştır. ABD’yle silahla savaşan ülkelerin başında geliyoruz. Sorunların silahla çözüldüğü bir çağdayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204