Vatan Partisi’nden Emin Çölaşan'a Suç Duyurusu

Vatan Partisi, “Ulusal Kanal’a örtülü ödenekten 500 bin dolar verildiği” şeklindeki iddiaları köşesine taşıyan Emin Çölaşan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Vatan Partisi’nden Emin Çölaşan'a Suç Duyurusu

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, Ulusal Kanal’ın Digitürk 52. kanalda yayına başlamasının ardından bir yazı kaleme almış ve “Vatan Partisi’ni güçlendirmek için Ulusal Kanal’a örtülü ödenekten 500 bin dolar verildi” şeklinde iddiada bulunmuştu. Görev Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilen Ulusal Kanal’ın Digitürk’e girme kampanyası sonrasında Çölaşan’ın yazdığı bu köşe yazısına ilişkin Vatan Partisi hukukçuları harekete geçti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen dilekçe ile Çölaşan hakkında suç duyurusunda bulunulurken konuyla ilgili olarak Ankara Adliyesi önünde açıklamalarda bulunuldu.

‘YAZISI YALAN VE İFTİRALARLA DOLU’

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Nusret Senem yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

Vatan Partisi’ne ve Ulusal Kanal’a karşı bir algı operasyonunu, bir iftirayı kamuoyunun bilgisine sunmak için suç duyurusunda bulunduk. Emin Çölaşan, 3 Mart’ta bir yazı kaleme aldı. Yazı baştan sona yalan ve iftiralarla dolu. Digitürk ile ilgili olarak Ulusal Kanal ve Görev Vakfı bir kampanya yürüttü ve o kampanya sonucu toplanan paralarla gerekli lisanslar alınıp başvurular yapıldı ve Ulusal Kanal Digitürk’e girdi. Çölaşan yazısında Vatan Partisi’ne karşı çok ağır ve iftira doğru sözler sarf etti.

‘YARGI ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIZ’

Vatan Partisi, ne emperyalist ne de FETÖ komplolarına boyun eğmemiştir, başı dik şekilde mücadele etmiştir. Hiçbir ülkenin sözcüsü değildir” diyen Senem açıklamasını şöyle sürdürdü:

Vatan Partisi, Türkiye’nin bölgemizde karşı karşıya olduğu tehditlerle ilgili olarak müttefikler edinmesi için büyük bir mücadele ediyor. Bu dostların en başında da Rusya, İran, Suriye, Irak gibi bölge ülkeleri ve aynı zamanda bu çerçevede mücadelelere katılan, dünya çapında emperyalist kuşatmaya hedef olan Çin Halk Cumhuriyeti gibi ülkeler var. Bu ülkelerin dostluğuna büyük önem veriyoruz. Yürüttüğümüz bu mücadeleler nedeniyle böyle karalamalar yapmak yakışıksız davranışlardır. Sayın Çölaşan ve Sözcü Gazetesiyle yargı önünde hesaplaşacağız. Genel Başkanımız Sayın Çölaşan’a bir fırsat tanıdı. Bir yazı gönderdi kendisine, köşesinde yayımlaması için. Fakat o yazıyı yayımlamadı. Bu kastı nedeniyle kendisinden bunun hesabını yargı önünde soracağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204