Ayşe Begüm Onbaşı Ankara'da Coşkuyla Karşılandı

Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı, Esenboğa Havalimanı’nda Mehter Takımı’nın gösterisiyle karşılandı.

Ayşe Begüm Onbaşı Ankara'da Coşkuyla Karşılandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü sporcusu ve Milli Cimnastikçisi Ayşe Begüm Onbaşı, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu oldu.

Altın madalyayla yurda dönen Onbaşı’yı Esenboğa Havalimanı’nda EGO Spor Kulübü Başkanı Akın Hondoroğlu, kulüp yöneticileri, antrenörleri, yakınları ve çalışma arkadaşları tarafından Türk bayrakları ve Mehter Takımı’nın gösterisiyle coşkuyla karşılandı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNDE BÜYÜK KADINLARDA İLK ŞAMPİYON

Aerobik cimnastikte gençler dünya ve avrupa şampiyonluğu bulunan ve 60’ın üzerinde madalyaya sahip olan EGO Spor’lu Ayşe Begüm Onbaşı, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde aerobik cimnastik büyük kadınlar kategorisinde dünya şampiyonu olan ilk sporcu oldu.

EGO Spor Kulübü'nün 33 branş ve binlerce sporcusuyla faaliyet gösterdiğini, sporcu sayısıyla da dünyanın en büyük 3 kulübünden birisi olduğunu ifade eden EGO Spor Başkanı Akın Hondoroğlu, dünya şampiyonu Onbaşı’yı tebrik ederek şöyle konuştu:

Ayşe Begüm gerçekten büyük bir başarı elde etti. Kariyerinde ilk kez büyük kadınlar kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu. İstiklal Marşımızı okutmanın ve bayrağımızı dalgalandırmanın mutluluğunu bize verdi. EGO Spor’un yıldızlarından bir tanesi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın bize verdiği desteklerden dolayı gerçekten çok mutluyuz. Başarılarımıza yenilerini ekleyerek yolumuza devam edeceğiz.’’

‘‘İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUTTUĞUM İÇİN GURURLUYUM’’

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın EGO Spor Kulübü’ne verdiği destek için teşekkür eden ve coşkulu karşılamadan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Ayşe Begüm Onbaşı, duygularını şu sözlerle ifade etti:

Altın madalya ile ülkemize dönmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İlk defa katıldığım bir dünya şampiyonasında İstiklal Marşımızı okuttuğum için çok gururluyum. Verdiğimiz emeklerin karşılığını aldığımız için de çok mutluyum. Bundan sonraki hedefimiz eğer bir ertelenme veya iptal söz konusu olmazsa senenin sonunda düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda da başarı elde etmek. Şampiyon olduktan sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile telefonda görüştük, çok mutlu oldum.’’

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER