Fatih Mert'ten 1959 Öncesi Şampiyonluk Hakkında Flaş Açıklama

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, Antalyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada 'Ligde kalacağız' dedi.

Fatih Mert'ten 1959 Öncesi Şampiyonluk Hakkında Flaş Açıklama

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, Antalyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada 'Ligde kalacağız' dedi.

Klasspor'a konuşan Fatih Mert şunları söyledi:

-Fenerbahçe Kulübü buna çok iyi hazırlanmış, bizleri de Ankara’da davet ettiler, toplantıda bilgilendirdiler. Kendi yapmak istediklerini de söylediler. Biz varız, Gençlerbirliği, Ankara Demir, Eskişehir Demirspor, Göztepe ve İstanbulspor var. Bunlarla ilgili whatsApp grubu da kuruldu. Yazışmalar devam ediyor. En son ben Mehmet Sepil başkanla konuştum. Biz Ankaragücü’nü inceledik, daha da inceliyoruz. 

-4 kümede oynanan İstanbul – İzmir  ve Anadolu ligi şeklinde ligin sonunda 4 takım play off sistemiyle maç yapıyorlar Ankaragücü; İzmirspor’u Eskişehir Demirspor’u ve Galatasaray’ı 4-3 yenerek şampiyon oluyor. O kupada bizim kulübümüzde duruyor. Bu şampiyonuluğuun takipçisi olacağız. Nihat Başkan ile de görüştüm. Kendisine bu durumda ısrarcı olacağımızı söyledim. Diğer kulüplerin yıldız savaşları bizi ilgilendirmiyor. Biz Ankaragücü’nün böyle bir hakkı varsa bunu almak için elimizden gelen bütün mücadeleyi sergileyeceğiz, inşallah alırız diye ümit ediyorum.

-Bu konu konuşulurken bize ekonomik getirisini de anlattılar. 2 senede 2.5 – 3 Milyon civarında fazla para alma durumu var. Geçmişten de  5.5 milyon dolar civarında süper lig yayıncılığıyla ilgili bir şeyler söylediler. Ben toplantıda şunu söyledim, Ankaragücü kulübü olarak ilk önceliğimiz kesinlikle bu işin manevi boyutu bu kupayı Ankaragücü’nün alması.

-Bunun manevi boyutu hazzı her şeyden daha önemli, ekonomik boyutunun da tabi ki takipçisi olacağız. Olursa çok iyi olur, çok ihtiyacımız var. Olmasa da bundan dolayı bir zorluk olursa da ekonomik tarafından ziyade manevi tarafından bunun gururunu yaşamak için elimizden geleni göstereceğiz. ”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204