Galatasaray'dan TFF'ye Yayın İhalesi Resti

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) rest çektiği açıklamasında naklen yayın ihalesinden çekilebileceklerini duyurdu.

Galatasaray'dan TFF'ye Yayın İhalesi Resti

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Divan Kurulu toplantısında Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) sert eleştiriler yöneltti.

'Bu çarpık federasyon yönetim modelinde kendileri için değil, herkesin menfaatleri için hareket ettiklerini' söyleyen Elmas, "Şartlar eşit olduğunda Galatasaray kazanacaktır. Ancak bugün şartlar eşit değil" dedi.

Elmas, "İlk defa 5 maç üst üste, kasıtlı olarak bir camiaya operasyon yapıldığına şahit oldum.  Galatasaray konuştuğunda, camianın büyüklüğünden gücünü alır. Galatasaray camiasının önünde, sporu zehirlemesini amaçlayan kimse duramaz. Galatasaray şanlı bir tarih yazar, bu odaklar ise her zaman olduğu gibi tozlu raflarda unutulur gider" ifadesini kullandığı açıklamasında şunları kaydetti:

'ARTIK GALATASARAY, GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR MÜCADELENİN İÇİNDEDİR'

"Galatasaray'ın bu ikiyüzlülüğe verecek cevabı var. Kitaplarından utanmaya çıkarmış olanların, artık utanma zamanı gelmiştir. Artık Galatasaray geri dönüşü olmayan bir mücadelenin içindedir.

Futbol yara almasın, değeri daha da zarar görmesin diye yaşananları ortalığa dökmedik. Ancak koltuk sevdası uğruna bizi argüman olarak kullanmak isteyenleri gördük. Biz bu oyuna gelmedikçe, adaletsizliklerin, küstahlıklarını ve çirkinliklerini daha da arttırdılar. 

Biz oyunlarına gelmedikçe adaletsizliklerini, küstahlıklarını ve çirkinliklerini daha da arttırdılar. Özellikle camiamızın sinir uçlarıyla oynayıp, camiamızı bölmeyi hedeflediler. 

'GALATASARAY SİZİN BU UYGULAMAK İSTEDİĞİNİZ OYUNLARA BÜYÜK GELİR'

Galatasaray ile Türkiye Cumhuriyeti devletini karşı karşıya getirmek isteyenlere sesleniyorum. Bunu geçmişte bazı camialara uygulamış ve sonuç almış olabilirsiniz. Ama bunu Galatasaray'a yapamazsınız! Galatasaray, sizin bu uygulamak istediğiniz oyunlara büyük gelir.

Geldiğimiz günden itibaren onlara bir şans verdik. TFF yöneticileri, sadece bu bataklık düzeni sürdürme niyetinde değiller, Galatasaray'ın bu bataklığı kurutma ve şeffaflık talebine de karşı durmaktadırlar.

'YAPAMIYORSANIZ GİDECEKSİNİZ'

Yarından tezi yok TFF'de bu işlerdeki herkesin silkelenip kendilerine gelmeleri ya da acil olarak o koltukları terk etmeleri gerekir. Aslolan makamdan şeref almak değil, makama şeref katmaktır. Yapamıyorsanız gi-de-cek-si-niz. 

İHALE RESTİ

Bu kurullar devam ederse, yayın ihalesine markamızı sokmamak için hazırlıklara başladık. TFF'nin bu tutumu devam ederse, önümüzdeki yayın ihalesinde kurumumuzun yer almamasıyla ilgili çalışmalarımızı yaptığımızı bildirmek isterim. TFF gerekeni yapmazsa, yayın havuzundan çıkacağımızı camiamıza açıklamak isteriz. Gerekirse tüm kulüplerle konuşarak, naklen yayın ihalesinden çıkma kararlılığımızı ortaya koyacağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204