PKK Elebaşı İtiraf Etti: 'Yüzlerce Kayıp Yaşandı ve Yaşanıyor'

KCK'nın sözde eş başkanı Hülya Oran 'Türk ordusu artık öyle bir şey geliştiriyor ki, yüzlerce kayıp yaşandı ve yaşanıyor.' diye konuştu.

PKK Elebaşı İtiraf Etti: 'Yüzlerce Kayıp Yaşandı ve Yaşanıyor'

Amanoslar yapılanması da çökertilen Terör örgütü PKK'da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın Kuzeyi'nde kurduğu üs bölgeleri ile köşeye sıkıştırdığı terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'nın sözde eş başkanı Hülya Oran "Dar bir alana hapsediliyoruz" diye örgütün içine düştüğü çaresizliği itiraf etti.

Bir yandan Mehmetçiğin yürüttüğü kararlı operasyonlar, diğer taraftan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Irak'ın kuzeyinde, örgüt kontrolündeki alanlarda yeniden otorite sağlamaya başlaması terör örgütü PKK'yı darboğaza sürükledi.

Son olarak Irak'ın kuzeyinde Duhok kırsalındaki Gara bölgesine de Peşmerge Özel Kuvvetleri olarak bilinen Zaravani güçlerinin yerleştirilmesi PKK'yı iyice köşeye sıkıştırdı. Diğer taraftan PKK'nın artık Kuzey Irak'ta ciddi bir tehdit haline geldiğini belirten Mesud Barzani, terör örgütüne bölgeyi terk etmeleri yönünde çağrısını yineledi, aksi halde askeri operasyona başlayacakları sinyalini verdi.

PKK'DAKİ ÇARESİZLİĞİ İTİRAF ETTİ

Terörist elebaşlarından KCK'nın sözde Eş Başkanı Bese Hozat kod adlı Hülya Oran da saklandığı delikten örgüt yayınlarına yaptığı açıklamayla örgütün yaşadığı çaresizliği çarpıcı sözlerle itiraf etti.

Sabah'ın haberine göreTerörist Hülya Oran HDP'lilere adeta ağladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

'IRAK'TA BİZE SALDIRIYORLAR'

"Irak'ta bize yönelik yoğun saldırılar var. Türk ordusu artık öyle bir şey geliştiriyor ki, yüzlerce kayıp yaşandı ve yaşanıyor. Gittikleri yerlerde de askeri üsler kuruyor, tahkim ve ilhak ediyorlar. Bu saldırılar KDP desteğiyle oluyor.

'KDP TÜRKİYE İLE ÇALIŞIYOR' DİYE İSYAN ETTİ!

Gara'nın birçok bölgesine Zaravani Özel güçlerini yerleştirdiler. KDP Türk devletiyle planlı hareket ediyor. Türk askerlerinin girmediği daha iç kesimlere peşmerge özel güçleri yerleştiriliyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204