PKK'lıların Yanında Rum General Çıktı

MSB'den yapılan açıklamada, Ermenistan'daki PKK/YPG'lilerin yanında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin bir korgeneralinin bölgede olduğu belirtildi.

PKK'lıların Yanında Rum General Çıktı

Milli Savunma Bakanlığı basın bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Açıklamayı, MSB Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde görevli Dz. Yb. Nadide Şebnem Aktop yaptı. 

Açıklamada Ermenistan'daki PKK /YPG'lilerin varlığına ilave olarak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin bir Korgeneralinin bölgede olduğu ve Ermeni milisleri ile PKK/YPG terör örgütü mensuplarını ve farklı ülkelerden paralı askerleri eğittiği bilgileri mevcuttur" ifadeleri kullanıldı. 

ERBİL-BAĞDAT ANLAŞMASI

Açıklamada ayrıca "Irak Merkezi Yönetimi ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi arasında 09 Ekim'de imzalanan ve PKK'nın Sincar'daki varlığını sonlandırmayı amaçlayan anlaşmanın önemli olduğunu değerlendiriyor ve destekliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada öne çıkan diğer ayrıntılar şöyle: 

"Geçtiğimiz bir ay içerisinde PKK/KCK TÖ mensuplarının; yurt içine geçişini kısıtlamak, yurt içinde/dışında barınmasını engellemek ve eylem kabiliyetini yok etmek maksadıyla; yurt içinde 5'i büyük çaplı, 8'i orta çaplı, yurt dışında 2 büyük, 6 orta çaplı olmak üzere toplam 21 operasyon icra edilmiştir. İcra edilen operasyonlar neticesinde son bir ayda yurt içinde 46, yurt dışında 61 olmak üzere toplam 107 terörist etkisiz hale getirilmiştir."

PKK'lıların Yanında Rum General Çıktı

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN ÇATIŞMASI

"Azerbaycan meşru müdafaa hakkı kapsamında, kendi halkını ve toprak bütünlüğünü korumak ve vatan topraklarını Ermeni işgalinden kurtarmak maksadıyla kendi topraklarında başlattığı harekatı başarıyla sürdürmektedir.

18-21 Ekim tarihleri arasında Polatlı'da, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri unsurlarının katılımıyla Ateş Serbest Faaliyeti icra edilecektir.

Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan silah ve sistemlerle gerçek mühimmatın da kullanılacağı faaliyette, silah sistemlerimizin etkinliğinin, ateş gücünün, personelimizin yüksek eğitim seviyesinin ve kuvvetler arası koordinasyonun ortaya konulması hedeflenmektedir.

26 Ekim - 06 Kasım tarihleri arasında ise Konya'da, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel K.lığı unsurlarının katılımıyla, tehdit altında personel kurtarmaya yönelik Milli Anadolu Ankası Tatbikatı icra edilecektir."

PKK'lıların Yanında Rum General Çıktı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204