Helikopter’de Kaza Kırım Ne Demek? Kaza Kırım Ne Anlama Geliyor?

Uçak’ta - Helikopter’de kaza kırım ne demek? sorusuna yanıt aranıyor. Merak edilen tüm bilgiler ve detaylar…

Helikopter’de Kaza Kırım Ne Demek? Kaza Kırım Ne Anlama Geliyor?

Bingöl'den kalkış yapan askeri helikopterin Tatvan kırsalında kaza kırıma uğraması sonucu 9 askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz yaralandı.

Acı haberin ardından kaza kırım ne demektir? Helikopterde kaza kırım ne anlama gelir? soruları gündeme geldi.

UÇAK'TA - HELİKOPTER'DE KAZA KIRIM NE DEMEK?

Kırım, bir donanımın geri döndürülebilir hasara uğradığı, yaralanmaların olabileceği, can kaybının yaşanmadığı hadiselerdir.

Uçakların kırıma uğraması kelime anlamı bir donanımın geri döndürülebilir hasara uğradığı, yaralanmaların olabileceği, can kaybının yaşanmadığı hadiselerdir. Bu çeşitli sebeplerden dolayı olabilir. Örneğin bir motor arızası yaşanmış olabilir. Benzer şekilde çeşitli teknik veya fizikler aksaklıklar veya hava koşulları dolayısı ile yanlış veya hatalı yapılan inişlerde ve kalkış denemelerinde de hasar gerçekleşebilir.

Kırımı uğramak sözü havacılık terimlerinden biridir. Kırıma uğradı ifadesi geçiyorsa 'ölümlü' bir kaza olmadığı anlamına geliyor. Kırım kelimesi yaralanmalı durumlarda uçak veya helikopterin de kısmen sağlam olduğu durumlar için kullanılan bir ifade.

Uçak kazasında ölüm durumu varsa 'kırım ifadesi kullanılmaz. Bu durumda olay için kaza ifadesi tercih edilir. Havacılıktaki terimler şu şekilde özetlenebilir;

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 21:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204