Normalleşme İçin Tarih Verildi: '2021 Temmuz'

Oxford Üniversitesi'nden Prof. Andrew Pollard, normalleşme için tarih verdi, 'Hayat Temmuz 2021'e kadar normale dönmeyecek!' dedi.

Normalleşme İçin Tarih Verildi: '2021 Temmuz'

Oxford Üniversitesi’nin AstraZeneca ile yürüttüğü aşı adayının başındaki ismi Profesör Andrew Pollard, yaptığı açıklamada hayatın 2021 yazına kadar normale dönmeyeceğini belirterek aşı adaylarından birinin bile başarılı olmasının salgın tedbirlerini ilk etapta hafifletmeyeceğini ifade etti.

Prof Pollard, "En savunmasız kişiler bağışıklık kazanana kadar, toplumda bağışıklık oranı yükselene kadar risk olacak" dedi. Profesör Pollard, aşının onay almasından piyasaya sürülmesine kadar geçen sürecin uzun olacağını ifade ederek, bu sürecin günler değil, haftalar süreceğini belirtti.

Pollard, koronavirüs aşısında en zorlu bölümün aşının lojistik olarak dağıtımı olacağını vurguladı.

PFIZER 12 YAŞ ÜZERİNDEKİ ÇOCUKLARDA DENEYECEK

Amerikan ilaç şirketi Pfizer, koronavirüs aşı adayının 12 yaş ve üzeri çocuklar üzerinde de deneneceğini açıkladı.

İlaç şirketi Pfizer, koronavirüs aşı adayını 12 yaş ve üzeri çocuklarda da test etmeyi planladığını ve ebeveynlerin bu konuya ilgili olduğunu belirtti. Çocuklarda klinik deney onay alırsa, ABD’de çocukları da içeren ilk koronavirüs aşı denemesi olacak.

Cincinnati Çocuk Hastanesi Tıp Merkezi’ndeki Aşı Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Robert Frenck, hastanedeki bir ekibin, bu hafta 16 ve 17 yaşlarındaki gençleri aşılamaya başlayacağını ve daha sonra 12 ile 15 yaş arasındaki çocuklar üzerinde testlere başlanacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204