Türbeye Çevirecekler: Tarikat Liderini Bahçeye Gömdüler!

Gülzar-ı Hacegan Derneği’nin ölen şeyhi Yakup Haşimi’nin cenazesinin mezarlık yerine dernek binasının karşısındaki konut alanına defnedildiği ortaya çıktı.

Türbeye Çevirecekler: Tarikat Liderini Bahçeye Gömdüler!

Erzurum merkezli olan ve sonradan yurdun farklı yerlerine yayılan Gülzar-ı Hacegan İlim, İrfan Derneği adı altında kendilerine yer yapan tarikat üyeleri 6 Kasım’da vefat eden liderleri Yakup Haşimi’nin cenazesini devlet mezarlığına değil tarikatın bulunduğu yerin karşısına konut alanına defnettikleri ortaya çıktı

Ses Kocaeli Gazetesi’nin haberine göre; Kartepe Belediyesi, Yakup Haşimi’nin definedilmesi için Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı’nda yer gösterdi. Fakat tarikat üyeleri, Yakup Haşimi’yi gösterilen mezarlık yerine, tarikat binasının karşısında konut alanına gizlice gömdüler.

Bu işlemin yasal olmadığı vurgulanan haberde şu ifadeler kullanıldı:

Yasal olarak mümkün olmayan bu işlemi yapan tarikat üyeleri, daha sonra yasak olmasına rağmen bahçeye defnettikleri Yakup Haşimi’nin mezarının çevresini duvarlarla çevirdiler.

Vefat eden bir kişinin Bakanlar Kurulu kararı olmadan mezarlık yerine bir bahçenin ortasına defnettiler. Tarikat üyelerinin buraya türbe yapacakları ve tarikat üyelerinin ziyaretine açacakları iddia edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İzmitli
İzmitli - 7 ay Önce

Aynı tiynettemisiniz bilmiyorum. Ama haberi yapan gazetecilerin geçmişine bakarsanız, yaptığınız haberin bir kısmının gerçekten uzak olduğunu anlarsınız. Anlamazsanız'da siz bilirsiniz. Öyle çamur at izi kalsın devri geçti artık.

SIRADAKİ HABER

banner205

banner204