Türkiye Ona Ağlamıştı: İkranur'un Ölümündeki Sır Perdesi Aralanıyor!

1’inci Adli Tıp İhtisas Kurulu’nca İkranur'un ölümünde sır perdesini aralayacak olan rapor hazırlandı. Raporda ölümle ilgili 'Suda boğulma' vurgusu yapıldı.

Türkiye Ona Ağlamıştı: İkranur'un Ölümündeki Sır Perdesi Aralanıyor!

Giresun'un Bulancak ilçesinde haziran ayında bahçede oynarken kaybolduktan 3 gün sonra derede cansız bedeni bulunan İkranur Tirsi'nin (7) ölümüyle ilgili, cinayet şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada, 1'inci Adli Tıp İhtisas Kurulu'nca hazırlanan otopsi raporu, tamamlandı.

İkranur'un 'suda boğulma' bulgusuna yer verilen rapor, ulaştığı Bulancak Başsavcılığı tarafından, kapsamlı incelenmesi talebiyle geri gönderildi. Küçük kızın ölümündeki sır perdesi, Adli Tıp Kurumu 3'üncü Üst Kurulu'ndan gelecek detaylı otopsi raporuyla aralanacak.

Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünün Kıran Mahallesi'nde, evinin yakınındaki bahçede 27 Haziran'da 6 yaşındaki kardeşi ve kuzeni ile oynayan İkranur Tirsi, saat 18.00 sıralarında büyükbaş hayvanların yanına gitti. Küçük kız, geri dönmeyince kardeşi ve kuzeni durumu ailelerine haber verdi. Çevrede arama yapan aileler, İkranur'a ulaşamayınca jandarma ekiplerine bildirdi. Köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı. 370 hektar alanda yaklaşık 150 kişilik uzman ekibin iz takip ve kadavra köpekleri, dron ve termal kameralar ile aradığı İkranur'un, evinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy Deresi'nde cansız bedeni bulundu.

TRAVMATİK BULGUYA RASTLANILMADI

İkranur Tirsi'nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı. İlk tespitlere göre travmatik ve bedeninde cinayeti destekleyen herhangi bir bulgu tespit edilemeyen İkranur'un iç organlarından alınan parçalar, çoklu organ incelemesi yapılması için 1'inci Adli Tıp İhtisas Kurulu'na gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204